لازم انگلستان دستگاه مازراتی ایران

لازم: انگلستان دستگاه مازراتی ایران وبگردی مازراتی در ایران خودرو لوکس خودرو لاکچری

گت بلاگز اخبار فرهنگی و هنری ماجرای منزل نیما یوشیج به کجا رسید؟

سرپرست شهرداری پایتخت کشور عزیزمان ایران می‌گوید شهرداری قصد دارد منزل نیما را خریداری کند. این در حالی است که هنوز مسئله دادگاه آن تمام نشده و این منزل به فهرس

ماجرای منزل نیما یوشیج به کجا رسید؟

ماجرای منزل نیما یوشیج به کجا رسید؟

عبارات مهم : اداره

سرپرست شهرداری پایتخت کشور عزیزمان ایران می گوید شهرداری قصد دارد منزل نیما را خریداری کند. این در حالی است که هنوز مسئله دادگاه آن تمام نشده و این منزل به فهرست آثار ملی کشور بازنگشته است..

به گزارش ایلنا، سمیع الله مکارم حسینی (سرپرست شهرداری تهران) روز ۸ اردیبهشت ماه، در مراسم افتتاحیه خانه- موزه جلال و سیمین، راجع به ی منزل نیما که در همسایگی این منزل قرار دارد، گفت: خرید، مرمت و بازسازی منزل ها در پایتخت کشور عزیزمان ایران یکی از برنامه ها و اولویت های شهرداری پایتخت کشور عزیزمان ایران هست. در آینده نزدیک منزل نیما یوشیج را خریداری می کنیم. بودجه خرید این منزل تامین شده است است و به محض خریداری مرحله مرمت، احیا و حفاظت منزل شروع خواهد شد.

حال؛ مدیرکل دفتر ثبت آثار تاریخی کشور در گفتگو با ایلنا، مسئله ی بازثبتِ منزل نیما یوشیج را هنوز تمام نشده دانسته و می گوید: هنوز مسئله دادگاه منزل نیما تمام نشده هست. بنابراین تا پرسشها حقوقی آن به نتیجه ای نرسد اقدام به بازثبت نمی توان کرد. در این خصوص باید با واحد حقوقی میراث پایتخت کشور عزیزمان ایران صحبت کنید.

فرهاد نظری درواکنش به گفته ی مکارم حسینی اظهار می کند: اگر شهرداری پایتخت کشور عزیزمان ایران واقعاً چنین قصدی داشته باشد، میراث هم استقبال خواهد کرد و خیلی هم اتفاق خوبی هست. این گفته ی آقای حسینی نشان می دهد که شهرداری نسبت به منزل نیما بی تفاوت نیست و هم در این باره مسئولیت دارد. اگر شهرداری پایتخت کشور عزیزمان ایران قصد دارد منزل را مرمت و حفظ کند، اتفاق بسیار خوبی است.

او در پاسخ به این سؤال که کدام نهاد هزینه ی خرید، مرمت، و بازسازی منزل را عهده دار می شود، می گوید: اگر شهرداری چنین حرفی زده بنابراین خودِ شهرداری هم هزینه خرید منزل را پرداخت می کند. همان طور که منزل جلال را هم خودِ شهرداری اقدام به خرید و تبدیل آن به موزه کرد. میراث فرهنگی مسئول حفاظت از آثار تاریخی هست. به هر حال اقداماتی که در خصوص حفظ و مرمت آثار تاریخی صورت می گیرد باید با نظارت و تأیید میراث فرهنگی باشد.

او در ادامه تاکید می کند: جلسات متعدد و مباحث مختلفی مطرح شده است هست. بخشی از وظایف خانه، مربوط به میراث پایتخت کشور عزیزمان ایران و بخشی هم اداره کل حفظ و احیای بناهاست. باید روی کاربری آینده این منزل مطالعه صورت بگیرد و بعد از در نظر گرفتن شأن بنا و دیگر موارد، کاربری جهت آن تعریف کرد. همان طور که منزل جلال نیز با همفکری و همکاری تبدیل به موزه شد.

گرچه اکبر رستمیان (کارشناس حقوقی اداره کل میراث فرهنگی) راجع به این عنوان که ثبت مجدد منزل ی نیما در حیطه ی معاونت میراث پایتخت کشور عزیزمان ایران هست، حاضر به صحبت نشد ولی معاون میراث فرهنگی، صنایع دستی، و گردشگری پایتخت کشور عزیزمان ایران به ایلنا گفت: اداره میراث فرهنگی پایتخت کشور عزیزمان ایران کارهای مورد نیاز را انجام داده و شما باید آخرین مرحله ی پرونده ی ثبتی منزل نیما را از دفتر ثبت آثار تاریخی کشور پیگیر باشید.

سپیده سیروس نیا اضافه کرد: به نظرم شورای ثبت و حریم با ثبت مجدد منزل موافقت کرده اند، ولی اینکه آیا تاکنون منزل به ثبت نرسیده را باید از مدیرکل دفتر ثبت آثار تاریخی کشور جویا شوید. این پرونده، عملاً از مرحله ی میراث استان پایتخت کشور عزیزمان ایران رد شده است است.

او در تصویر العمل به اینکه پیگیری های میراث پایتخت کشور عزیزمان ایران به کجا رسیده، بیان داشت: چندین بار جهت لوح ثبتی منزل نیما یوشیج پیگیری کرده ایم ولی هنوز پاسخی جهت ما نیامده هست. حالا میراث پایتخت کشور عزیزمان ایران منتظر است تا لوح ثبتی منزل از سوی شرکت مرکزی جهت میراث پایتخت کشور عزیزمان ایران ارسال شود.

خانه دزاشیب نیمایوشیج در تاریخ ۱۵ آبان امسال به دستور دیوان عدالت اداری و با پیگیری های مالک منزل (شریف نیا) از فهرست آثار ملی کشور خارج شد.

ماجرای منزل نیما یوشیج به کجا رسید؟

واژه های کلیدی: اداره | ایران | شهرداری | نیما یوشیج | آثار تاریخی | میراث فرهنگی | میراث فرهنگی | اخبار فرهنگی و هنری

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz